Aparaty słuchowe wewnątrzuszne

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne, jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się wewnątrz przewodu słuchowego. Tego typu aparaty korzystają z naturalnej akustyki małżowiny usznej użytkownika i wykonywane są w oparciu o wycisk ucha. Elementy urządzenia umieszczone są w małej obudowie. Aparat wsuwa się do ucha w podobny sposób jak zatyczkę. Niektóre modele aparatów posiadają antenkę służącą do łatwiejszego wyciągania aparatu z ucha.

W większości modelów jest możliwość regulacji głośności oraz wyboru programu słyszenia za pomocą pilota lub poprzez telefon komórkowy (w zależności od modelu).
Wiele dostępnych u nas wewnątrzusznych aparatów słuchowych może łączyć się bezprzewodowo z urządzeniami zewnętrznymi takimi jak telewizor, radio czy telefon komórkowy lub smartfon.

Zalety:

  • pełna dyskrecja;
  • wykorzystanie z naturalnej akustyki małżowiny usznej;
  • łatwe w zakładaniu i wyjmowaniu;
  • proste w obsłudze;
  • możliwość ładowania aparatów bez konieczności wymiany baterii (aparaty wewnątrzuszne z wbudowanym akumulatorem).

Rodzaje aparatów słuchowych wewnątrzkanałowych

Aparaty wewnątrzuszne ITE

In The Ear

Aparaty wewnątrzuszne (ITE – In The Ear) to zaawansowane urządzenia, które łączą dyskrecję z nowoczesnymi technologiami. Umieszczone bezpośrednio w uchu – całkowicie wypełniają małżowinę uszną użytkownika.

Do zalet wewnątrzusznych aparatów słuchowych zaliczyć można dłuższą żywotność baterii, większy komfort obsługi, wiele wersji i modelów o dużej mocy, a także przeznaczenie dla osób z dużym ubytkiem słuchu.

Aparaty wewnątrzkanałowe ITC

In The Canal

Aparaty wewnątrzkanałowe (ITC – In The Canal) to jeszcze dyskretniejsze urządzenia, które umieszczone są głębiej w przewodzie słuchowym. Dzięki temu są praktycznie niewidoczne dla otoczenia, jednocześnie oferując doskonałą jakość dźwięku.

Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Obudowa tego rodzaju aparatów słuchowych umieszczona jest w kanale słuchowym i kończy się na jego ujściu, dzięki czemu małżowina uszna pozostaje wolna.

Aparaty całkowicie wewnątrzkanałowe CIC

Complete In Canal

Najbardziej dyskretne rozwiązanie wśród dostępnych aparatów słuchowych wewnątrzusznych. Urządzenia tego typu zapewniają komfort użytkowania. Poprzez niewielką wagę oraz wysoką jakość słyszenia, polecane są dla osób noszących okulary czy uprawiających sport. Całkowicie wewnątrzkanałowy aparat słuchowy jest praktycznie niewidoczny z zewnątrz, zaś nylonowa antenka/uchwyt pozwala z łatwością wyciągnąć go z przewodu słuchowego.

Aparat słuchowy wewnątrzuszny – symbol dyskrecji

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne to idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli cenisz sobie przede wszystkim dyskrecję. Umieszczone głęboko wewnątrz Twojego ucha, praktycznie niewidoczne dla otoczenia, zapewnią Ci komfort i pewność siebie. Brzmi jak połączenie idealne? W takim razie nie czekaj i dowiedz się więcej na temat wewnątrzusznych aparatów słuchowych od Omnifon!

Dla kogo wewnątrzuszny aparat to dobry wybór?

Aparaty wewnątrzuszne słuchowe są odpowiednie dla osób z różnymi rodzajami i stopniami ubytku słuchu, zarówno lekkimi, jak i umiarkowanymi. Szczególnie polecane są dla tych, którzy cenią sobie dyskrecję, komfort noszenia, a także osób noszących okulary. Ponadto aparaty wewnątrzuszne mogą być odpowiednie dla osób aktywnych, które oczekują komfortu i stabilności podczas codziennych czynności.

O czym należy pamiętać przed zakupem aparatów wewnątrzusznych i wewnątrzkanałowych?

Przed zakupem wewnątrzusznych aparatów słuchowych warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Należy wiedzieć, że nie są to modele dla każdego – nie skorzystają z nich osoby z dużymi ubytkami słuchu. Ponadto ich zastosowanie może być ograniczone ze względu na indywidualną wielkość przewodu słuchowego. Warto też mieć na uwadze, że wewnątrzuszne aparaty słuchowe zwykle wiążą się z większymi kosztami. Ich użytkowanie wymaga częstej wymiany baterii i filtrów, a także starannej pielęgnacji, aby utrzymać je w dobrym stanie.

Odkryj nowoczesne aparaty słuchowe wewnętrzne od Omnifon

Poznaj naszą szeroką ofertę aparatów słuchowych wewnątrzkanałowych, które powstały z myślą o osobach ceniących sobie dyskrecję i nowoczesne technologie. Wspólnie z naszymi doświadczonymi ekspertami przeanalizujemy Twoje potrzeby i dobierzemy najlepszy model aparatu słuchowego, który nie tylko pozwoli Ci cieszyć się doskonałym słuchem, ale także zapewni najwyższy komfort użytku, pozostając tym samym niewidocznym urządzeniem dla innych osób.

W Omnifon stawiamy na innowacje i indywidualne podejście do każdego klienta, aby zapewnić wygodę noszenia na najwyższym poziomie. Pozwól pomóc sobie odnaleźć słuchowy aparat wewnętrzny idealny dla Twojego ubytku słuchu już dziś. Nasi protetycy z chęcią pomogą dokonać dobrego wyboru!

Ceny aparatów słuchowych wewnątrzusznych

Cena oferowanych przez Omnifon urządzeń zależy od wielu czynników. Przede wszystkim istotne jest zaawansowanie technologiczne aparatu – im większe możliwości oferuje, tym wyższa może być jego cena. Wpływ na koszt ma również jakość dźwięku, liczba funkcji dodatkowych, takich jak redukcja szumów czy łączność bezprzewodowa. Nasze przedsiębiorstwo oferuje szeroki wybór aparatów słuchowych, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Nasi protetycy wezmą pod uwagę stopień ubytku słuchu, anatomię ucha, styl życia, a także oczekiwania finansowe, by móc zaproponować idealny model dla Ciebie.

Zdajemy sobie sprawę, że zakup aparatów wiążę się jednak z pokaźnym wydatkiem, dlatego też przypominamy każdemu klientowi, który odwiedza nasze salony, że w Polsce funkcjonują refundacje od Narodowego Funduszu Zdrowia, dzięki którym kupno tychże urządzeń nie jest obciążające dla portfela.