Aparaty słuchowe zauszne

Aparat zauszny umieszczony jest za małżowiną uszną (nieco ponad małżowiny usznej). Dźwięk przekazywany jest za pomocą przewodu oraz wkładki dopasowanej do ucha użytkownika.

Rodzaj tych aparatów słuchowych jest najpopularniejszy wśród użytkowników ze względu na pewne zalety:

  • możliwość ładowania w przenośnej ładowarce (aparaty z wbudowanym akumulatorem) bez konieczności wymiany baterii;
  • możliwość połączenia z telefonem komórkowym;
  • możliwość samodzielnej regulacji aparatów za pomocą aplikacji na swoim smartfonie, bądź za pomocą przycisków na aparacie słuchowym.

Wadą tego rodzaju aparatu jest:

  • widoczność aparatu słuchowego;
  • brak możliwości wykorzystania funkcji małżowiny usznej.

Aparaty słuchowe zauszne — czym się charakteryzują?

Zaawansowane aparaty słuchowe zauszne są małe, lekkie i niezwykle wytrzymałe, stanowiąc prawdziwie funkcjonalne urządzenia dla osób z niedosłuchem. Cienki przewód oraz odpowiednio dopasowana do ucha wkładka odpowiadają za przekaz dźwięku bezpośrednio do przewodu słuchowego, co oznacza, że użytkownicy tych modeli cieszyć mogą się pełnym i czystym dźwiękiem.

Popularność aparatów słuchowych zausznych zaowocowała głównie dzięki ich formie (umieszczone są za małżowiną), łatwej obsłudze oraz lekkości, która sprawia, że są praktycznie niewyczuwalne na uszach. Oprócz tego oferują one szeroką gamę możliwości technologicznych oraz mogą być indywidualnie dostosowywane do użytkownika, zapewniając optymalne dopasowanie i jakość dźwięku.

Zalety zausznych aparatów słuchowych

Przestrzeń wewnątrz zausznych aparatów słuchowych umożliwia zastosowanie większych, a zatem i mocniejszych baterii, które zapewniają długotrwałą pracę bez konieczności częstej wymiany — możemy zatem cieszyć się korzystaniem ze sprzętu przez dłuższy czas, bez martwienia się o wyczerpanie energii. Również przyciski aparatu są znacznie łatwiejsze w obsłudze, zapewniając wygodne dostosowywanie ustawień do potrzeb i preferencji w każdym otoczeniu.

To jednak nie koniec zalet! Zauszne aparaty słuchowe połączone mogą być z telefonem komórkowym, strumieniując dźwięk bezpośrednio do aparatów słuchawkowych, bez konieczności korzystania z dodatkowych słuchawek. Korzystając z aplikacji na smartfonie mamy również pełną kontrolę nad ustawieniami, głośnością i innymi parametrami, które zapewniają optymalne doświadczenia słuchowe. Również czyszczenie jest znacznie prostsze — wymaga jedynie czyszczenia wkładki lub nasadki umieszczanej w uchu.

O czym jeszcze warto wiedzieć przed zakupem?

Mimo licznych zalet, aparaty słuchowe zauszne posiadają również słabsze strony, o których warto wiedzieć. Nie wykluczają one jednak wygody i funkcjonalności, jaką zapewniają. Jedną z wad jest fakt, że te modele nie wykorzystują funkcji małżowiny usznej, odgrywającej istotną wolę w filtrowaniu dźwięków i kierowaniu ich do przewodu słuchowego. Dodatkowo w przypadku spiętych lub krótkich włosów, ze względu na swoje umiejscowienie, mogą być bardziej widoczne niż inne aparaty słuchowe.

Jak ładuje się zauszne aparaty słuchowe?

Aparaty słuchowe zauszne oferują różne funkcje ładowania — na rynku znajdziemy zarówno modele na baterie, jak i w wersji ładowalnej. Ze względu na swój kształt pomieścić mogą duże i wydajniejsze baterie, które zapewnią dłuższe użytkowanie ze sprzętu.  W przypadku zausznych aparatów słuchowych z funkcją Bluetooth możesz sterować aparatami słuchowymi, używając aplikacji na smartfony.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych zausznych?

Aparaty słuchowe RITE

Aparaty słuchowe RITE, czyli Receiver-In-The-Ear, to rewolucyjne rozwiązanie, które polega na umieszczonej na końcu przewodu małej słuchawce, która zapewnia znacznie więcej doznań estetycznych niż modele tradycyjne. Eliminują gwizdy czy piski oraz zapewniają naturalną jakość dźwięku i wygodne dopasowanie. Najczęściej stosowane są przy większym ubytku słuchu.

Aparaty słuchowe BTE

Tradycyjne zauszne aparaty słuchowe BTE (Behind The Ear) posiadają mikrofon wewnątrz obudowy, który przekazuje dźwięk do ucha za pomocą dźwiękowodu. Mają najczęściej także podwójny przycisk do regulacji głośności i programów, co ułatwia obsługę dla osób o słabszej sprawności manualnej. Przeznaczone są do wszystkich rodzajów ubytku słuchu.

Aparaty słuchowe zauszne — cennik

Cena zausznych aparatów słuchowych od Omnifon jest zależna od wielu czynników, wpływających na ich koszt. Zdajemy sobie sprawę, że zakup takiego sprzętu może wiązać się z wysokim wydatkiem finansowym, dlatego przypominamy naszym klientom, że istnieją możliwości refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia, co pozwala zminimalizować obciążenie dla własnego budżetu.

Niezależnie od sytuacji finansowej, zawsze staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla naszych klientów, aby zapewnić im lepsze słyszenie i jakość życia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami, a my pomożemy znaleźć Ci najlepszą ofertę oraz dobrać aparat słuchowy, który spełni Twoje oczekiwania!