Baterie do aparatów słuchowych

Baterie w cenie 50 gr za sztukę do końca maja 2021 r.

Pobierz regulamin

PROMOCJA

Baterie do wszystkich typów aparatów słuchowych Beltone

12 zł za opakowanie 6 szt.

Baterie do aparatów słuchowych – bez nich się nie obejdzie!

Priorytetem Omnifon jest komfort i satysfakcja każdego klienta. Aby Twoje aparaty słuchowe mogły działać prawidłowo, potrzebują niezawodnych baterii. Chcielibyśmy przedstawić Ci kilka ważnych informacji na ich temat, abyś mógł cieszyć się swoimi urządzeniami bez żadnych przeszkód.

Najważniejsze jednak jest to, że bez nich nie ma mowy o prawidłowym działaniu aparatów słuchowych – baterie w końcu są ich sercem, dlatego warto zawsze mieć pod ręką ich zapas i być przygotowanym na każdą ewentualność. Podpowiemy Ci, jakie baterie do aparatów słuchowych wybrać.

Jakie są rodzaje baterii do aparatu słuchowego?

Warto mieć świadomość, że baterie do aparatów słuchowych występują w kilku rodzajach, które różnią się między sobą technologią, rozmiarem oraz czasem pracy. Do najpopularniejszych typów zaliczyć można modele:

cynkowo-powietrzne

Są to najczęściej stosowane baterie w aparatach słuchowych ze względu na długą żywotność oraz niewielkie rozmiary; działają na bazie reakcji chemicznej między cynkiem a tlenem zawartym w powietrzu, co pozwala na wydajne i długotrwałe zasilanie urządzeń.

litowo-jonowe

Ładowalne modele, przez co nie trzeba ich co chwilę wymieniać; cechują się wysoką pojemnością oraz długim czasem pracy na jednym ładowaniu.

srebrowo-cynkowe

Rzadziej spotykane modele; stosowane w aparatach u osób z cięższymi ubytkami słuchu.

Baterie do aparatów słuchowych 312, 13, 10, 675 – co oznaczają poszczególne cyfry?

Warto być świadomym, że baterie do aparatów słuchowych różnią się nie tylko zastosowaną technologią, ale również rozmiarem. Parametr ten określany jest za pomocą cyfr oraz kolorów. Jakich?

  • Baterie do aparatów słuchowych 10 (żółte) – najmniejsze dostępne modele, które są przeznaczone głównie dla aparatów znajdujących całkowicie w kanale ucha (CIC – Completely In Canal) oraz modeli ITC – In The Canal. Żywotność tych baterii wynosi zwykle od 3 do 7 dni.
  • Baterie do aparatów słuchowych 312 (brązowe) – są nieco większe od baterii rozmiaru 10 i są stosowane w aparatach słuchowych częściowo w kanale ucha (ITC) oraz modelach odbiornika w kanale (RIC – Receiver In Canal). Czas pracy baterii wynosi przeważnie od 7 do 14 dni.
  • Baterie do aparatów słuchowych 13 (pomarańczowe) – są stosowane w większych modelach aparatów takich jak nauszne (BTE – Behind The Ear) oraz ITE. Ich żywotność może wynosić od 10 do 20 dni.
  • Baterie do aparatów słuchowych 675 (niebieskie) – największe baterie głównie stosowane w modelach nausznych zasilanych (BTE) oraz w specjalistycznych aparatach przeznaczonych dla osób z głębokim ubytkiem słuchu takich jak implanty ślimakowe. Żywotność baterii rozmiaru 675 może wynosić nawet do 30 dni.

Najlepsze baterie do aparatów słuchowych – Omnifon

Zastanawiasz się, gdzie kupić baterie do aparatu słuchowego? Nie musisz szukać dalej! W ofercie Omnifon już dziś możesz zamówić wybrany rodzaj, który dopasujesz do swojego aparatu słuchowego oraz indywidualnych potrzeb. Na naszej stronie dostępne są baterie do wszystkich typów aparatów słuchowych Beltone. Występują one w każdym rozmiarze – od 10 do 675.

Postaw na sprawdzone akcesoria i zapewnij sobie najwyższy komfort już dziś. Zapraszamy!