Co to jest aparat słuchowy?

Aparat słuchowy to urządzenie służące do wzmacniania głośności odpowiednich dźwięków u osób niedosłyszących tj. z wadami lub ubytkiem słuchu. Dawniej funkcję prymitywnych aparatów słuchowych pełniły specjalne trąbki wkładane do uszu, które dzięki rozszerzeniu u wlotu mogły skupiać fale dźwiękowe i poprawiać nieznacznie komfort słyszenia.

Współczesne aparaty słuchowe, dzięki zaawansowanym technologiom oraz układom cyfrowym są w stanie wyodrębnić, wzmocnić lub zredukować z otoczenia poszczególne dźwięki, co w znaczącym stopniu poprawia rozumienie mowy i komfort słuchania.

 

Aparaty słuchowe oferowane w Omnifon

Oferowane przez nas aparaty słuchowe, przede wszystkim spełniają swoją rolę mającą poprawić słuch i zwiększyć komfort słyszenia, dzięki zaawansowanym układom cyfrowym. Wykonane są z precyzyjną starannością oraz według najnowszych standardów i norm w dziedzinie audiologii. Nasze urządzenia są wielofunkcyjne, które wedle zdefiniowanych ustawień użytkownika, doskonale wyodrębniają i wzmacniają dźwięki mowy, zachowując odpowiedni poziom głośności otoczenia, poprzez redukcję szumu i hałasu.

Aparaty słuchowe zauszne

Aparat zauszny umieszczony jest za małżowiną uszną (nieco ponad małżowiny usznej). Dźwięk przekazywany jest za pomocą przewodu oraz wkładki dopasowanej do ucha użytkownika.

Dowiedz się więcej

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne, jak sama nazwa wskazuje umieszcza się wenątrz przewodu słuchowego. Tego typu aparaty korzystają z naturalnej akustyki małżowiny usznej użytkownika i wykonywane są w oparciu o wycisk ucha.

Dowiedz się więcej

Aparaty słuchowe z funkcją ładowania

To najnowsze rozwiązanie na rynku, które nie wymaga wymiany baterii. Dzięki wbudowanym akumulatorom, ładowanie aparatu wygląda jak ładowanie telefonu komórkowego, zaś w niektóych modelach stację łądująca można używać jako futerał ochronny.

Dowiedz się więcej

 

Baterie i akcesoria

W ofercie Omnifon są również baterie oraz wszelkie akcesoria do aparatów słuchowych.

ZObacz promocję